W trakcie podróży, dłuższych wyjazdów i wielogodzinnego przesiadywania na lotniskach nie trudno o nudę. Nie jest istotne czy jesteśmy sami, w parze czy w większej paczce. Zawsze przychodzi ten moment, kiedy człowiek po prostu potrzebuje wyciszenia i odprężenia. Z pomocą w wielu przypadkach przychodzą książki, gry na smartfonie czy – dla bardziej odważnych – planszówki. Swoją drogą ciekawe jakby rozpocząć partię scrabble na podłodze lotniska? ???? Dzisiaj jednak ani o grach, ani o książkach. Podzielę się z Wami budowaną (i ciągle rozwijaną) przez wiele wypadów listą muzyki idealnej (przynajmniej wg mnie) na podróż. Muzyka na podróż to najlepsze zabicie czasu oczekiwania na samolot!

51 piosenek na długie podróże

Lista ta sprawdziła się w wielu sytuacjach – podróż samochodem przez całe wybrzeże Chorwacji. I to podróż w wersji kultowej, czyli starą drogą „via Adriatica” do samego Dubrownika. Idealnie spisywała się również w podróżach pociągami – skutecznie wygłuszając monotonny stukot kół, który to jest przyjemny, ale umówmy się – do czasu! Muzyka na podróż daje odprężenie. Czemu akurat 51 utworów? Tyle wyszło – nic nie mogłem uciąć ????

Znajdziecie na niej przede wszystkim muzykę pobudzającą – np. słynne już I’m gonna be (500 miles) od The Proclamiers. Kto oglądał Jak poznałem waszą matkę – ten wie o czym mowa ????. Jest także nieodłączny w takich przypadkach utwór Passenger od Iggy Popa, Back In BlackAC/DC, czy wiele innych hitów. Wszystko znajdziecie poniżej na liście Spotify Muzyka na podróż.

Zatem dla Was – piosenki na podróż 2019! Miłej podróży! Gdzie tym razem? ????