To właśnie do tego miejsca ciągną tłumy spragnionych atrakcyjnych zdjęć turystów. Zatoka wraku widziana z góry to bez wątpienia widok, który zapadnie w pamięci na lata. Droga do tego miejsca nie jest w cale trudna, można bez problemu dojechać samochodem, gdzie znajduje się dość obszerny parking.

Zatoka wraku. Miejsce wyjątkowe, które jest celem numer jeden wyjazdów na Zakintos.

Stamtąd dzieli już nas góra 200m do punktu widokowego, warto jednak być zaopatrzonym w butelkę wody i obuwie odpowiednie na skaliste podłoże. Idealną porą na odwiedzenie tego miejsca są oczywiście godzinny poranne lub popołudniowe, tuż przed zachodem słońca. Ze wzniesienia ujrzymy położoną kilkadziesiąt metrów niżej bajeczną zatokę wraku, gdzie w sporych ilościach cumują łodzie z turystami.

Zjeżdżając ze wzniesienia bez problemu dostrzec można liczne tabliczki, gdzie miejscowi oferują transport na plażę z wrakiem. Ceny są przystępne, a rejs trwa kilkanaście minut w zależności od wielkości łodzi. W szczycie sezonu może być niezbędne odczekanie w kolejce, ale łodzi jest duża liczba. Po dopłynięciu do celu można zwiedzić plażę, wykąpać się w lazurowej wodzie, czy też zwiedzić słynny wrak statku, który utknął na tej niebiańskiej plaży.

Zakintos Monastyr Anafonitria

Klasztor poświęcony jest Dziewicy Maryi, wybudowany i założony w połowie XV w. podczas weneckiej okupacji. Jeden z ciekawszych bizantyjskich zabytków w Grecji. To właśnie w tym klasztorze Agios Dionysios został mnichem i tutaj spędził ostatnie lata swojego życia w XVI w. Obiekt wzniesiony na cześć Panagia Vrefokratoussa, jednak nazwa pochodzi od ikonu Matki Boskiej Anafonitria, którą przywieziono z Konstantynopola. W skład budynku wchodzi w sumie kilka obiektów, a także wieża, którą zbudowano w celach obronnych. Dzisiaj znajduje się tam dzwonnica, ciągle czynna. W centrum kompleksu znajduje się główny kościół, trójnawowa bazylika. Wewnątrz podziwiać można imponujące freski pochodzące sprzed ponad pięciuset lat.

Port Vromi

Porto Vromi otoczony jest dwoma malowniczymi wioskami: Exo Xora i Maries. W Maries znajduje się uroczy kościółek w centrum, dookoła którego jest sporo tawern. Exo Xora natomiast charakteryzuje się centralnym placykiem, gdzie miejscowi spędzają popołudnia w tawernianych ogródkach. Zejscie to zatoki Vromi jest dość strome, ale wzdłuż drogi jest sporo punktów widokowych, skąd możemy obserwować panoramę zatoczki. W samym porcie jest mnóstwo łodzi i to właśnie z tego miejsca możemy ruszyć do zatoki wraku.