20 aplikacji na podróż, które na pewno Wam się przydadzą

2728
aplikacje na podróż

W dzisiejszych czasach podróżowanie i tak jest bardzo łatwe. Wystarczy spojrzeć na takie udogodnienia jak bardzo tanie loty, wszechobecny internet czy w końcu smartfony, które bardzo często mogą zastępować nam komputer. Szczególnie jeśli mamy dostęp do internetu, ale i to nie jest niezbędne. Warto zatem zainstalować sobie aplikacje na podróż. Nowych aplikacji przybywa każdego dnia co nie miara, każda kategoria, czy nawet podkategoria liczy ich setki jak nie tysiące. Trudno wybrać te, które nam się przydadzą, a testować „w praniu” aplikacje nie jest łatwo, bo w podróży często liczy się szybka decyzja. Pomijając fakt, że miejsce na smartfonie tez jest ograniczone.

Po odbyciu już sporej ilości podróży, udało nam się wypracować jakąś listę aplikacji, które używamy najczęściej. Oczywiście nie obyło się bez testów, wiele zachwalanych i reklamowanych apek nie sprawdzało się, inne natomiast, te mniej popularne zaskoczyły pozytywnie. Zebraliśmy listę XXX aplikacji, które na pewno Wam się przydadzą w podróży. Zarówno na podróż samolotem, pociągiem czy samochodem.

Aplikacje na podróż – do szukania połączeń lotniczych

Aplikacje na podróż samolotyZacznijmy od tych aplikacji, które pomogą nam znaleźć tanie loty, w dogodnym terminie. Co więcej – niektóre z nich pomogą znaleźć kierunek, jeśli takowego nie mamy.

 1. Skyscanner

Jedna z najlepszych aplikacji do szukania połączeń. Możemy wyszukać połączenia wedługo dowolnych kryteriów, między innymi według ceny czy dostępności. Dodatkowo warto ustawić sobie alerty cenowe, wtedy aplikacja powiadomi nas jak tylko interesujące nas połączenie będzie w dogodnej cenie.

Wersje: iOS | Android

 1. Kayak

Hit ostatnich miesięcy, a może już nawet lat. W aplikacji wynajdziesz najlepsze loty, a także hotele czy też samochody na wynajem. Doskonała aplikacja do kompleksowej organizacji podróży. Co ważne, w Kayaku często znajdują się wyjątkowe ceny, których to próżno szukać gdzie indziej (nie wiem jak oni to robią ???? ). Aplikacja bez problemu integruje się z kalendarzem czy dodatkowymi akcesoriami, takimi jak chociażby smartwatche. Apka pomoże nam także znaleźć kierunek, jeśli nie wiemy gdzie chcemy lecieć, ale znamy termin.

Wersje: iOS | Android

 1. eSky

Świetna, polska aplikacja. Może być uzupełnieniem dwóch powyższych. Warto zwrócić uwagę na zakładkę okazje, gdzie otrzymamy kalendarze na wybrane przez nas kierunki, wszystko posortowane według cen. Oczywiście tutaj także możemy rezerwować również hotele czy samochody.

Wersje: iOS | Android

Aplikacje na podróż – do rezerwacji noclegów

Aplikacje na podróż noclegiOkej, załóżmy, że udało nam się zarezerwować samolot. Mamy lot, mamy termin, czas zatem znaleźć jakiś kąt do spania.

 1. Booking.com

Tyle samo co zwolenników tej aplikacji jest również przeciwników. My zdecydowanie należymy do tej pierwszej grupy. Powód jest prosty – mając wybór, nic nam więcej do szczęścia nie potrzeba. Wady jednej aplikacji niweluje inna. Booking.com pomaga nam znaleźć hotel w dogodnym terminie, wedle ustalonych przez nas kryteriów. Dodatkowo, jeśli mamy już kilka rezerwacji na koncie to dostajemy bonusy w postaci zniżek, darmowego śniadania czy wcześniejszych godzin zameldowania.

Wersje: iOS | Android

 1. Airbnb

Jeśli zamiast hoteli czy hosteli wolimy wynająć pokój, mieszkanie, bądź też apartament to ta aplikacja jest niezbędna. Airbnb oferuje noclegi głównie od prywatnych osób. Oprócz tego możemy skorzystać z oferty wycieczek na tym portalu.

Wersje: iOS | Android

 1. Trivago

Aplikacja, która zbiera oferty z wielu serwisów internetowych typu Booking.com czy Hotels.com. Można sporo zaoszczędzić, gdyż nie rzadko jest tak, konkretny hotel jest o wiele tańszy u innego dostawcy. Serwis porównuje te oferty i dostarcza nam najtańsze. My za to oszczędzamy czas, nie musząc przeglądać wszystkich serwisów z osobna.

Wersje: iOS | Android

Aplikacje na podróż – pomagające nam w przemieszczaniu się

Aplikacje na podróż transportDojechaliśmy na miejsce, mamy dobry nocleg, zatem można ruszyć w teren. Poniższe aplikacje pomogą nam znaleźć najlepszą trasę, zamówić taksówkę czy też inne środki transportu.

 1. Google Maps

Niezbędna aplikacja dla każdego podróżnika. Mimo wielu wad mapy Google’a oferują największy dostęp do map z całego świata. Co więcej – nie musimy mieć dostępu do internetu, aby z tych map korzystać. Wystarczy wcześniej pobrać do trybu offline interesujący nas obszar, do którego się udajemy i gdzie istnieje ryzyko kiepskiego zasięgu sieci, bądź też drogiej transmisji danych.

Wersje: iOS | Android

 1. Uber

Ta apka jest akurat pożyteczna jedynie w większych miastach. Uber aktualnie dostępny jest w ponad 800 miastach z niespełna 90 krajów. Jest to tańsza alternatywa taksówki, gdyż wożą nas osoby prywatne. Transport jest bezpieczny, gdyż serwis posiada system ocen kierowców, jak i pasażerów.

Wersje: iOS | Android

Aplikacje na podróż – pozostałe, bez przypisania do konkretnej kategorii

Aplikacje na podróż pozostałePoniżej wypisujemy aplikacje, które ciężko przypisać do konkretnej kategorii, a które to są niezbędne. Są tu apki pomagające w komunikowaniu się w obcym kraju, czy takie, które polecą nam dobrą restaurację.

 1. WhatsApp

Aplikację tą posiada już ponad miliard użytkowników na całym świecie. Przydatna w podróży, kiedy nawiązujemy sporo kontaktów, a że apka jest dość znana to jest duże prawdopodobieństwo, że nowopoznane osoby będą także w jej posiadaniu. Pozwala na wymianę wiadomości tekstowych, rozmowy telefoniczne czy połączenia video. Do działania niezbędny jest internet.

Wersje: iOS | Android

 1. Google Translate

Niezbędna aplikacja jeśli jedziemy do kraju, gdzie kompletnie nie znamy miejscowego języka. Z aplikacji możemy korzystać w trakcie rozmowy, aby dość szybko uzyskać tłumaczenie. Paczki języków możemy pobrać, tak aby później były dostępne w trybie offline.

Wersje: iOS | Android

 1. TripAdvisor

Są teorie, że oceny w tym portalu są sztuczne i kreowane w sposób nie taki jak sobie wyobrażamy. Nas jednak aplikacja nigdy nie zawiodła i zawsze trafia idealnie. Dzięki podziałowi na kategorie tematyczne i cenowe łatwo możemy znaleźć idealną restaurację na naszą kieszeń, albo oferującą dania na jakie akurat mamy ochotę.

Wersje: iOS | Android

 1. Endomondo

Warto zainstalować tą aplikację jeśli dużo zwiedzamy, szczególnie przemieszczając się na piechotę. Endomondo zapisze naszą trasę, a także przebyte kilometry. Następnie w sposób graficzny naniesie na mapę ścieżkę naszej podróży. Często z niej korzystamy, daje bardzo dokładne statystyki.

Wersje: iOS | Android

 1. Spotify

Jeśli zarówno bez podróży jak i bez muzyki ciężko Wam funkcjonować warto mieć przy sobie Spotify. Już darmowa wersja daje dostęp do milionów utworów z całego świata. Można tworzyć swoje playlisty, a także korzystać z gotowych, tematycznych list. Muzyka na podróż to lista, którą my przygotowaliśmy jakiś czas temu. Jest publicznie dostępna.

Wersje: iOS | Android

 1. Wiffinity

Genialna aplikacja pokazująca nam na mapie dostępne w pobliżu darmowe hotspoty z WiFi. Baza tworzona jest przez użytkowników, jeśli jakaś sieć wymaga podania hasła to apka nam je podrzuca. Pamiętajcie jednak, że darmowe Wifi to – przynajmniej dla nas – ostateczność. Korzystanie z otwartych sieci zawsze niesie za sobą spore ryzyko, łącznie z włamaniem się do naszego telefonu czy laptopa. Korzystajcie ostrożnie.

Wersje: iOS | Android

 1. App in the Air

My lubimy statystki, myślę, że jak większość podróżujących osób. App in the Air pomaga nam zebrać liczbę przebytych samolotem kilometrów. Wystarczy do niej dodać numer i datę lotu, a aplikacja sama nam wyliczy kilometry.

Wersje: iOS | Android

 1. Wheelmap.org

Jeśli poruszasz się na wózku inwalidzkim, bądź też podróżujesz z kimś kto z takiego korzysta to ta aplikacja na pewno Wam się przyda. Jest to mapa miejsc dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, szczególnie ruchowymi. Tworzona przez społeczność, ciągle rozbudowywana baza.

Wersje: iOS | Android

 1. PackPoint

Aplikacja dla osób, które lubią porządek i organizację. Apka pomoże nam ogarnąć rzeczy przed podróżą: stworzymy listę do spakowania, sprawdzimy pogodę czy zaplanujemy sobie czas wolny.

Wersje: iOS | Android

 1. TravelBank

Ta aplikacja natomiast ogarnie nasz budżet na wyjazd. Jeśli zdarza Wam się szybko tracić pieniądze, bądź też lubicie kupować coś niespodziewanie to skorzystajcie z tej apki. Mając ograniczony budżet na podróż zaplanujecie sobie go dokładnie.

Wersje: iOS | Android

 1. AccuWeather

Oczywiście pogoda ma duże znaczenie w podróżach. Jest wiele aplikacji pogodowych, ale dla nas akurat ta jest najlepsza i w większości przypadków nas nie zawiodła. Otrzymujemy godzinowe prognozy, a także procentowe szanse na deszcz.

Wersje: iOS | Android

 1. Visited: Custom Map of Travel / Countries Been

Ostatnia pozycja, ale nieprzypadkowo. Po powrocie z podróży, pogrążeni w smutku, że przygoda się skończyła możemy liczyć na chwilę przyjemności. Zaznaczenie na swojej mapie kolejnego kraju czy miejsca, które właśnie odwiedziliśmy. Aplikacja pokazuje nam procentowe „zdobywanie” świata. Fajna, mała rzecz, a ile radości!

Wersje: iOS | Android

Mamy nadzieję, że powyższe aplikacje na podróż Wam się przydadzą, ułatwiając Wam podróż. Dzięki temu będziecie mogli skupić się na zwiedzaniu, a nie szukaniu rozwiązań w internecie, wymyślając koło na nowo. Doświadczenie zbiera się przez całe życie, dlatego nie uznajemy tej listy za zamkniętej. Wręcz przeciwnie – będziemy ją poszerzać, a jeśli możecie dorzucić coś od siebie to będziemy bardzo wdzięczni za zostawienie komentarza ze swoją propozycją. Jeśli natomiast uznacie, że lista ta przyda się Waszym znajomym to będzie nam miło jeśli udostępnicie ten wpis.

To GdzieTymRazem? Weźcie ze sobą powyższe aplikacje na podróż i szerokiej drogi!