Chania – dojazd (transfer) z lotniska do centrum miasta

9422
Chania dojazd z lotniska, dojazd na lotnisko

W przypadku wyjazdu do obcego kraju zawsze, a na pewno zazwyczaj, pojawia się wiele stresu. Martwimy się o różne względy: zaczynając od pakowania, poprzez kwestie prawne na miejscu (co kraj, to inne zasady), a na samym locie kończąc. Gdzieś pomiędzy tymi obawami, pojawia się także mały stres odnośnie do sposobu przedostania się z docelowego lotniska do centrum miasta. Postanowiliśmy uruchomić cykl porad, ze wszystkich lotnisk odwiedzonych przez nas. Będziemy starali się również na bieżąco aktualizować i śledzić zmiany, a pod każdym tekstem znajdziecie informację, na jaki dzień dane te są aktualne. Na początek: Chania.

Chania dojazd z lotniska, dojazd na lotniskoDo napisania takich porad skłoniło nas przede wszystkim osobiste doświadczenie. Zawsze szukamy, śledzimy blogi i fora, ale zawsze gdzieś czegoś brakuje. Postaramy się stworzyć zatem bazę, miejsce, gdzie wszystko będzie zebrane. Zacznijmy od naszego najświeższego wyjazdu z ubiegłego tygodnia, czyli Chania – dojazd z lotniska do centrum miasta, a także droga powrotna. Jakby ktoś z Was szukał informacji na temat samej wyspy, polecamy nieskromnie nasz tekst o Krecie na kilka dni – atrakcje i zwiedzanie.

Chania lotnisko – transfer

Przede wszystkim zacznijmy od możliwości, jakie przed nami stoją. Do wyboru mamy taksówki, a także autobus miejski. Nie muszę chyba zbytnio tłumaczyć, która opcja jest tańsza, bo wiadomo, że taksówka zawsze skutecznie obciąży nas budżet.

  • Taksówka: cena około 20-25 €
  • Autobus: cena to 2,5 € za osobę dorosłą

Ceny oczywiście dotyczą kursów w jedną stronę.

Dojazd taksówką do centrum Chanii

Nie sprawdzaliśmy tej opcji, ale z tego, co się zorientowaliśmy, to ceny są stałe i wynoszą 25 €, ale można negocjować. Taksówką dojedziemy do centrum miasta, cena nie powinna raczej być zależna od adresu docelowego, jeśli to będzie Chania.

Chania dojazd z lotniska, dojazd na lotniskoChania – dojazd z lotniska do centrum miasta

Inaczej jest z autobusami. Wychodząc z lotniska, kierujemy się w prawą stronę, gdzie znajduje się stanowisko. Autobusy są oznaczone i bez problemu odnajdziemy ten, który będzie jechał w naszym kierunku. Tuż przy stanowisku znajduje się „kasa”, gdzie Pani sama nas zatrzyma i sprzeda bilety. Autobusy odjeżdżają średnio co pół godziny od godz. 6:30 do godz. 23:45 (ostatni odjazd). Należy pamiętać, że są to godziny w czasie lokalnym. Ważne jest także, że (o dziwo) wszystkie odjazdy są w miarę punktualne.

Chania – dojazd z centrum miasta na lotnisko Chania Airport

Bardzo podobnie jest w drugą stronę. Wracając już po pobycie w Chanii i udając się na lotnisko, musimy znaleźć dworzec autobusowy. Znajduje się on w centrum miasta, a jego dokładną lokalizację znajdziecie pod tym linkiem. Odjazdy z dworca w Chanii na lotnisko zaczynają się o godzinie 5:00, a ostatni odjazd jest o godzinie 22:30. Podobnie jak w drugą stronę, tak i w tę, odjazdy są średnio co pół godziny.

Specjalnie nie podaję dokładnych godzin, bo wiem, że zmieniają się one praktycznie co miesiąc. Niezmienne pozostają pierwsze i ostatnie odjazdy, a jeśli już to zmiany są nieznaczne.

Mam nadzieję, że komuś przydadzą się te informacje, a jakby ktoś się wybierał i potrzebował dodatkowych pytań, to zapraszam do komentarzy, albo też do kontaktu poprzez nasze media społecznościowe (odpowiadamy praktycznie od ręki, jeśli rzecz jasna znamy odpowiedź). Jeśli natomiast nie możecie zdecydować się na żadną z wysp, to polecamy nasz wpis o tym, którą grecką wyspę wybrać.

Informacje aktualne na dzień 29.06.2019